Przejdź do treści

Co zwiedzić

Gdzie pojechać
„Idę do natury, aby być kołysanym i uzdrowionym, i aby moje zmysły zostały uporządkowane.” – John Burroughs

CO MOŻNA ZWIEDZIĆ , GDZIE POJECHAĆ ?

26 km
Zieleniec Ski Arena

W niedużej odległości znajduje się wyciąg narciarski w Zieleńcu Ski Arena ( 26 km ) który jest sercem Ziemi Kłodzkiej pod względem narciarstwa zjazdowego. Swoją niezwykłą popularność, zawdzięcza głównie specyficznemu mikroklimatowi, który jest bardzo zbliżony do alpejskiego .
Po czeskiej stronie granicy wyciągi narciarskie Bedrihovka ( 20 km) Cerna Voda ( 18,7 km )

Zieleniec-Ski-Arena2
schronisko-pod-snieznikiem
26,8 KM
Śnieżnik

Dla miłośników górskich ścieżek , obowiązkowo Śnieżnik ( 1424 m n.p.m ) najwyższy szczyt polskich Sudetów Wschodnich i Masywu Śnieżnika .

23 km

Międzygórze

Międzygórze ( 23 km ) , zwane Perłą Sudetów gdzie na terenie Śnieżnickiego Parku Narodowego znajduje się Wodospad Wilczki . Największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika, który jest drugim co do wysokości w całych Sudetach. Wyjątkowo pięknie robi się tutaj po zmroku, gdy rozbłysną wszystkie latarnie przy alejkach oraz podświetlenie samego wodospadu. Wodospad wraz z najbliższym otoczeniem objęty jest od 1958 roku ochroną i tworzy rezerwat przyrody „Wodospad Wilczki”.
Warto wybrać się tutaj na spacer o każdej porze roku: kolory natury, szum wody, cisza i spokój, piękne widoki z tarasów po obu stronach kanionu, ławeczki dla spacerowiczów

Międzygórze

Ogród Bajek . Zgromadzone tu liczne okazy ozdobnych roślin ogrodowych oraz typowo górskich są tłem dla wykonanych w większości z korzeni i konarów drzew, a także kamieni oryginalnych motywów baśniowych tj. figurek, totemów, domków, altanek. W ostatnim czasie dodawane są kolejne postacie bajkowe, tym razem pochodzące ze współczesnych filmów animowanych polskich i zagranicznych.
Jaskinia Niedźwiedzia ( 27 km )

Kletno

Jaskinia Niedźwiedzia ( 27 km ) najdłuższa jaskinia w Sudetach i jedna z większych w Polsce .
kletno-jaskinia

Szlakiem Dzikiej Orlicy

Wędrówki Doliną Dzikiej Orlicy . Wraz z biegiem rzeki można odwiedzić miejscowości , które powstały w jej dolinie . Swój początek ma w niedalekiej Lasówce

Kłodzko 23km

Twierdza Kłodzka
Dodaj tu Kłodzko (23 km ) , Twierdza Kłodzka to jeden z największych obiektów warownych z przełomu XVII i XVIII wieku. W ofercie m.in. nocne zwiedzanie , podziemne tunele chodniki, znajdujące się pod stokiem bojowym twierdzy. Z najwyższego punktu obronnego można podziwiać przepiękną panoramę Ziemi Kłodzkiej i rozciągające się pasmo Sudetów. swój tekst nagłówka
Park Miniatur
Kłodzko , Park Miniatur .  W Minieurolandzie można podziwiać ponad 40 makiet najznamienitszych budowli z Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy oraz ze świata. Wszystko to znajduje się w otoczeniu pięknego ogrodu, obfitego w tysiące unikatowych gatunków drzew i krzewów. 
Rejsy gondolowe
Kłodzko , rejsy gondolowe . Młynówki. Kanał, niewątpliwie będący wielką atrakcją Kotliny Kłodzkiej, niegdyś stanowił naturalną fosę. Zaczyna się przy jazie, na południe od centrum miasta, wyznaczając teren dawnego podgrodzia, nazywanego Wyspą Piasek. Płynąc gondolą, można podziwiać stare, kamienne mury, będące częścią staromiejskiej dzielnicy. Najładniejszy odcinek przebiega pod mostem św. Jana, uznawanego za replikę mostu Karola z Pragi. Kłodzki, nie jest co prawda tak okazały jak ten w Pradze, jednak jego gotycki styl sprawia, iż łącząc wyspę z rynkiem, wygląda monumentalnie.