Przejdź do treści

My i Okolice

Kotlina Kłodzka

„Góry szepczą mi, abym wędrował; moja dusza idzie na wezwanie ”.
– Angie Weiland-Crosby

Dom gościnny

Poza Czasem

„Niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam Na pierwszej stacji, teraz, tu! Już nie chce z nikim ścigać się, z sił opadam Przez życie nie chce gnać bez tchu"

Nasza stacja:

  • Poza Czasem – Zalesie – Góry Bystrzyckie – Kotlina Kłodzka – Sudety.
  • Nasz Dom – umiejscowiony przy końcu niewielkiej wsi , w dolinie potoku Drwina.
  • Wieś Zalesie położona jest malowniczo pomiędzy grzbietami szczytów Koszela i Barczowa , z widokiem na masyw Śnieżnika – rozciąga się na długości ok. 3 km i na wysokości od 430 do 730 m . n.p.m .
    A dalej …to już tylko góry , lasy , łąki , przestrzeń i błękitne niebo …

„Bo życie przecież po to jest, żeby pożyć „

Tekst pochodzi z cudownej piosenki Anny Marii Jopek

Zalesie

Okolice Zalesia są spokojne i zachwycają dzikością , nie spotkasz tu tłumów . Przy odrobinie szczęścia wyminiesz się w drodze z innymi turystami . Okoliczne łąki i lasy zachęcają do długich spacerów i włóczenia się bez celu lub do wędrówki którymś ze szlaków . Ziemia Kłodzka zachwyca o każdej porze roku.
Najcenniejszym zabytkiem Zalesia jest barokowy , drewniany kościół Św. Anny wzniesiony w 1718r

Niedaleko ( 10,5 km ) znajduje się pięknie położone schronisko JAGODNA w Spalonej , gdzie można smacznie zjeść, wypożyczyć rower – pojechać jedną z tras rowerowych ( do wyboru trzy ) która zaczyna i kończy się przy Schronisku . W sezonie zimowym wypożyczalnia nart biegowych i zjazdowych, snowboardu oraz rakiet śnieżnych, można umówić szkolenie z instruktorem.

Spalona i Lasówka

W Spalonej znajduje się także sztucznie dośnieżany wyciąg narciarski o długości 350m

W Spalonej i Lasówce ( 20km) powstał środek narciarstwa biegowego realizowany przez Gminę Bystrzyca Kłodzka , można skorzystać ze wspaniale przygotowanych tam tras . Łączna długość to około 200 kilometrów urozmaiconych szlaków po obu stronach polsko-czeskiej granicy, ( po polskiej stronie ok. 40 km ) zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy, dla turystów rekreacyjnych, ale także dla dzieci. Zimowa sceneria jest tutaj bajkowa, nadal niewielki ruch turystyczny gwarantuje ciszę i spokój

Szlaki turystyczne

Przez Zalesie prowadzą dwa niezwykle malownicze szlaki turystyczne: zielony i żółty, przy planowaniu pomocna może być taka mapa:

Co można zwiedzić, gdzie pojechać?

Ziemia Kłodzka jest czarownym miejscem w którym czeka wiele miejsc do odkrycia

Niesamowicie urokliwe

Tak właśnie wyglądają okolice naszego Domu Gościnnego, są niesamowicie piękne, urokliwe i spokojne.

Odpoczynek

Oczyszczenie i wyciszenie umysłu

Kąpiele leśne

Zanurzenie się w naturze lasu

Spacery

Czerpanie mocy z przyrody

Poza Czasem

Co ludzie mówią​

5/5
Piękne miejsce pełne dobrej energii. Cudowny widok a powietrze lecznicze jak w uzdrowiskach. Bardzo wygodny apartament , niczego nam nie brakowało. Właściciele bardzo zyczliwi i pomocni. Dziękujemy
Maria D.
5/5
Fantastyczne i godne polecenia miejsce dla ludzi ceniących ciszę i spokój oraz swoisty klimat i komfort. Po pierwszym pobycie jest apetyt na następne. Pozdrowienia dla świetnych gospodarzy.
Piotr W.

Piszą o nas w internecie