Przejdź do treści

Ferie zimowe 2024 spędź w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej

Ferie zimowe w Kotlinie Kłodzkiej

Zapewne zgodzisz się z nami, że to już ostatni dzwonek na zaplanowanie rodzinnego wyjazdu na ferie zimowe 2024. Aby uniknąć rozczarowań, warto zarezerwować noclegi w Kotlinie Kłodzkiej przynajmniej kilka tygodni przed planowanym odpoczynkiem. Aktualnie obydwa nasze apartamenty mają dostępne miejsca na rezerwację podczas ferii. Jeśli chcesz mieć pewność, że nikt Cię nie wyprzedzi, nie zwlekaj z decyzją, i od razu zarezerwuj swój pobyt na styczeń lub luty 2024. W dalszej części artykułu opowiemy o atrakcjach Kotliny Kłodzkiej i okolic, z których chętnie skorzystają zarówno najmłodsi, jak i dorośli.

Ferie zimowe 2024 – dlaczego Kotlina Kłodzka?

Magiczna Kotlina Kłodzka to idealna okolica do aktywnego wypoczynku w rodzinnym gronie, chociażby rodzinnych spacerów, również w towarzystwie pupila. Tutaj nie brakuje przestrzeni, w której psiak może się wyhasać. Nasze noclegi w Kotlinie Kłodzkiej stanowią doskonałą bazę wypadową do wędrówek szlakami pobliskich Gór Bystrzyckich, których najwyższym szczytem jest Sasanka (985 m n.p.m.) w Masywie Jagodnej.

Ferie Kotlina Kłodzka spacer po lesie

Na niższej o zaledwie kilka metrów Jagodnej wznosi się wieża widokowa, natomiast poniżej działa schronisko PTTK Jagodna, słynące z nieziemsko pysznej kuchni. Do schroniska PTTK Jagodna dotrzesz m.in. szlakiem niebieskim z Duszników-Zdroju lub Gniewoszowa, czerwonym z Zieleńca lub z Długopola-Zdroju oraz zielonym ze Starej Łomnicy lub Bystrzycy Kłodzkiej. Ponadto już ze znajdujących się w okolicy naszego domu łąk dobrze widoczny jest okazały Masyw Śnieżnika. To najwyższa część polskich Sudetów Wschodnich, którego najwyższym szczytem jest Góra Śnieżnik o wysokości 1425 m n.p.m.

Warto wspomnieć, że przy dobrych warunkach pogodowych ze Śnieżnika widać najwyższe szczyty Alp austriackich. Na Śnieżnik od polskiej strony dotrzesz szlakiem zielonym z Przełęczy Puchaczówka, żółtym lub zielonym ze Stronia Śląskiego oraz, z Kamienicy, szlakiem zielonym. Zimowe spacery w otoczeniu górskich krajobrazów pozwolą Ci znaleźć balans i wytchnienie od codziennych trosk oraz pozytywnie wpłyną na kondycję i jakość snu.

Ferie zimowe 2024 na sportowo

W odległości zaledwie 11 kilometrów od naszego domu gościnnego znajdują się trasy narciarstwa biegowego w Spalonej i Lasówce. To miejsce z unikalnym mikroklimatem, posiadające wymarzone warunki do uprawiania sportów zimowych, porównywalne do tych, które oferują Zieleniec i Jakuszyce. Ogromnym atutem tutejszych szlaków biegowych jest stosunkowo niewielki ruch turystyczny, gwarantujący ciszę i spokój. Na miejscu czekać będą na Ciebie doskonale przygotowane trasy, instruktorzy narciarstwa biegowego oraz dobrej jakości sprzęt do wypożyczenia. Zachęcające są również brak opłat za parking i wstęp.

Na uwagę zasługuje także wyciąg Narciarski w Spalonej, poniżej schroniska Jagodna. Jest to wyciąg talerzykowy o długości 350 metrów. Zalicza się go do tych łatwiejszych, przez co będzie odpowiednim miejscem dla początkujących, w tym dla dzieci i młodzieży, które dopiero uczą się jeździć na nartach. Zaletą tego obiektu są niskie, w porównaniu z innymi ośrodkami narciarskimi, ceny karnetów całodziennych.

wyciąg narciarski Kłodzko

Na narty do Zieleńca

Nieco dalej, bo w odległości około 27 kilometrów, usytuowany jest wyciąg narciarski Zieleniec Ski Arena. Na miejscu znajdują się zarówno trasy zjazdowe, jak i biegowe, mocno zróżnicowane pod względem długości i zaawansowania. Większość z nich posiada sztuczne oświetlenie, dzięki czemu bezpieczne szusowanie osiągalne jest również po zmroku. Istnieje możliwość nauki jazdy pod okiem instruktora. Wokół tras nie brakuje miejsc parkingowych oraz obiektów gastronomicznych.

Co zobaczyć w Kotlinie Kłodzkiej?

Przygotowaliśmy również listę atrakcji na te dni, gdy będziesz potrzebować odpoczynku od szlaku:

  • W odległości zaledwie kilku kilometrów od nas, w Bystrzycy Kłodzkiej, znajduje się Muzeum Filumenistyczne. Na miejscu można podziwiać okazałe zbiory obiektów związanych z nieceniem ognia. W kolekcji muzeum zgromadzone są eksponaty z Polski, Europy i świata, w tym: zapalniczki lontowe, benzynowe, gazowe, elektryczne, chemiczne oraz krzesiwa metalowe i skałkowe.
  • Niebywałą gratką dla miłośników historii będzie znajdująca się w odległości nieco ponad 20 kilometrów od naszego domu Twierdza Kłodzko. To niesamowite miejsce z ponad 1000-letnią historią warto zwiedzać w towarzystwie przewodnika. Na eksplorowanie górnej części fortyfikacji oraz znajdujących się pod nią labiryntów należy zarezerwować około 3 godziny. Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku, przebiegająca od podnóża Twierdzy do okolic ulicy Zawiszy Czarnego, ma długość około 600 metrów.
  • W odległości 21 kilometrów od nas, w bajkowym Międzygórzu, znajduje się Rezerwat Przyrody Wodospad Wilczki. Jest to drugi co do wielkości, po Wodospadzie Kamieńczyka, wodospad w polskich Sudetach. Jego wysokość wynosi 22 metry. Ponad wodospadem przerzucony jest stalowy mostek, zaś po przeciwnej stronie usytuowany jest bezpieczny punkt widokowy.
  • Najmłodszych bez wątpienia zachwyci wizyta w znajdującym się w Kudowie-Zdroju Muzeum Zabawek. Na ekspozycję muzeum składa się 5678 zabawek z różnych części świata i epok, zajmujących powierzchnię około 400 m2

Na ferie zimowe 2024 przyjedź do Kotliny Kłodzkiej

kotlina kłodzka ferie zimowe

Wiesz już, gdzie wybrać się na wędrówki oraz co zobaczyć w Kotlinie Kłodzkiej. Pora zatem, aby zarezerwować komfortowe miejsce na nocleg dla całej rodziny, w tym dla Twojego czworonoga. Studio Bohema to dwupoziomowy apartament o powierzchni 59 m2 dla maksymalnie 6 osób, urządzony w drewnie. Z kolei Kamienny Azyl to przestronne miejsce o powierzchni 70 m2, urządzone w kamieniu, które pomieści maksymalnie 5 osób. Obydwa apartamenty posiadają osobne wejścia, zapewniające prywatność. Serdecznie zapraszamy do rezerwacji rodzinnych pobytów na ferie zimowe 2024!

Meta opis: Rodzinne ferie zimowe 2024 w okolicach Bystrzycy Kłodzkiej. Pomysły na aktywny wypoczynek w Kotlinie Kłodzkiej: trasy, stoki i atrakcje.